REGIJSKO PRVENSTVO KVALIFIKACIJE ZA DP

REGIJSKO PRVENSTVO KVALIFIKACIJE ZA DP

REGIJSKO PRVENSTVO OTS CELJE IN KVALIFIKACIJE ZA DP

Na kegljiščih v Šoštanju in v Slov. Konjicah je potekalo regijsko prvenstvo za posameznike, ki je veljalo kot kvalifikacije za nastop na DP. Pravico nastopa je imelo 32 tekmovalcev in sicer 16 tekmovalcev so dale ekipe, ki nastopajo v državnih ligah, 16 tekmovalcev pa po kvalifikacijah prvenstva OTS. Že prvi dan prvenstva se je videlo, da se bodo fantje borili za vsak kegelj. Presenetljivo je prvi tekmovalni dan pripadel mlademu Roku Krajncu - tekmovalcu iz ekipe Komcela s 586 podrtimi keglji, na drugo mesto se je uvrstil domači tekmovalec Roman Sečki s 577 podrtimi keglji, sledila sta člana KK Konjice - Marjan Grosman s 556 in bivši član reprezentance Franc Kirbiš s 553 podrtimi keglji. Zelo napeto je bilo drugi dan prvenstva. Borbe za vsak kegelj so trajale do zadnjega lučaja, tako da se vrstni red ni dosti spremenil. Zamenjava je prišla le na vrhu razpredelnice. Zmagovalec prvenstva je postal Franc Kirbiš (KK Konjice) s skupno 1135 podrtimi keglji, drugo mesto je pripadalo Roku Krajncu (KK Komcel) s skupno 1122 podrtimi keglji in na tretje mesto se je uvrstil član Šoštanja, Roman Sečki s 1110 podrtimi keglji.

Pravico nastopa na DP, ki bo 2. in 3. aprila 2022, sta si priborila prvouvrščena tekmovalca – Franc Kirbiš in Rok Krajnc. 

Za Šoštanj so nastopili še Rasim Hasičić – 1065 ( 10. mesto ), Pavle Petrović -1064 (11), Darko Jug – 1062 (12), Vlado Križovnik – 1019 (17), Bogdan Kompari – 1008 (18), Božo Ognjenović – 993 (20) in Sebastijan Pintarič le z enim nastopom 522 (26).    

       RAZPORED PRVENSTVA OTS CELJE 12./13.3.2022

       REZULTATI PRVENSTVA OTS CELJE  - 1. DAN / ŠOŠTANJ

       REZULTATI PRVENSTVA OTS CELJE  - 2. DAN / SLOV. KONJICE

       REZULTATI PRVENSTVA OTS CELJE  - SKUPAJ

      Video (kamera: KK Konjice)