DELO Z MLADIMI

Delo z mladimi

POLETNA IN ZIMSKA ŠOLA KEGLJANJA

V času, ko so šolska vrata zaprta, so na našem kegljišču odprta. Člani kluba smo se odločili organizirati brezplačno šolo kegljanja za osnovnošolce ter dijake. Vse zainteresirane povabimo preko oglasnih desk in internih glasil delovnih organizacij. Šola poteka pod strokovnim vodstvom domačega licenčnega trenerja in s pomočjo ostalih fantov domačega kluba. Tako so dnevi rezervirani za udeležence šole, ki spoznavajo osnove kegljanja. Šola poteka od konca junija do konca avgusta. Če je zanimanje dovolj veliko se šola kegljanja odvija tudi v času zimskih počitnic. Morda se med temi fanti najde kakšen državni ali pa svetovni prvak – nikoli se ne ve.

Da pa ne bi ostalo samo pri teh učnih urah, k sodelovanju vabimo tudi učitelje športa na osnovnih in srednjih šolah. Tako imajo učenci višjih razredov med izbirnimi predmeti tudi uro kegljanja. Po končanem pouku se lahko zberejo na kegljišču, kjer jih strokovno izpopolnjujemo v tehniki kegljanja, seveda pa jih tudi izobražujemo o pravilih tekmovanja.