FINALE XV. PRVENSTVA OTS CELJE

FINALE XV. PRVENSTVA OTS CELJE – KVALIFIKACIJE ZA DP KZS

V soboto, 2.3. in nedeljo, 3.3.2019 je na kegljišču v Šoštanju in Slovenskih Konjicah potekalo finale XV. prvenstva OTS Celje in hkrati tudi kvalifikacije za državno prvenstvo KZS, ki se bo odvijalo 6./7.4.2019 v Ljubljani (Bežigrad) in na Prevaljah. Za nastop v finalu je bilo prijavljenih 32 tekmovalcev, ki so bili razvrščeni v osem tekmovalnih krogov od 10.00 ure do 17.00 ure. Na zanimivem tekmovanju je bilo možno videti najboljše kegljače iz OTS Celje, in sicer iz naslednjih kegljaških klubov: KK Konjice (12 tekmovalcev), KK Šoštanj (9 tekmovalcev), KK Pivovarna Laško (4 tekmovalci), KK Ljubno G.K.E. (3 tekmovalci), KK TIM Laško (2 tekmovalca) in KS Cinkarna (2 tekmovalca). Po prvem tekmovalnem dnevu v Šoštanju je vodil Franc Kirbiš - 606, KK Konjice, sledila sta mu Aleš Peperko – 593, KK Konjice in Boštjan Hrastnik – 569, KK Pivovarna Laško. Omenjena tekmovalca iz KK Slovenskih Konjic sta pripravila nadaljevanje tekmovanja zelo zanimivo, saj je bila razlika med njima minimalna in v drugem tekmovalnem dnevu je bila možna tudi zamenjava na samem vrhu. Tekmovanje v Slovenskih Konjicah si je bilo možno ogledati tudi v živo na youtube kanalu od samega začetka do konca in vsa pohvala ter zahvala organizatorjem tekmovanja. Drugi tekmovalni dan ni postregel s presenečenjem, prvi trije so obdržali svoje pozicije nedotaknjene, medtem ko se je spremenil vrstni red od 4. do 7. mesta, ki še omogoča tekmovanje na državnem prvenstvu. Iz OTS Celje bodo na DP nastopili Franc Kirbiš, Aleš Peperko, Stane Gmajner (vsi trije KK Konjice), Boštjan Hrastnik, Alojz Jakopovič (oba KK Pivovarna Laško), Rasim Hasičić (KK Šoštanj) in Jan Bogdan (KK Ljubno G.K.E.).

Rezultati finala XV. prvenstva OTS Celje

Video 1.del (kamera: KK Konjice)

Video 2.del (kamera: KK Konjice)

Razpored DP - posamezno (M/Ž) (Vir: KZS)