8. KROG (OTS CELJE 2022/'23) CINKARNA : ŠOŠTANJ II

8. KROG (OTS CELJE 2022/'23) CINKARNA : ŠOŠTANJ II

DRUGI EKIPI ŠOŠTANJA DALJŠI PREMOR NI KORISTIL

V tednu med 20.2. in 24.2.2023 se je nadaljevalo ligaško tekmovanje v ligi Zveze OTS Celje. 

V 8. krogu so kegljači druge ekipe Šoštanja gostovali na kegljišču Golovec v Celju, ki ne predstavlja samo kegljačem iz Šoštanja največji izziv, ampak kar vsem ekipam, ki nastopajo na tem zahtevnem kegljišču. Tokrat so bili domačini iz KS Cinkarna Celje prepričani, da presenetijo goste. V igri prvega para smo bili priča delitvi točk in prednost gostujoče ekipe za en kegelj. Vse je kazalo na to, da se bo zmagovalec odločal v zadnjih lučajih srečanja, vendar domačini niso bili takšnega mnenja. Zahvaljujoč gostujočemu tekmovalcu, ki je v drugem delu druge igre popolnoma popustil in prikazal eno svojih slabših predstav v tej sezoni, so domačini v tem delu igre osvojili obe ekipni točki in povedli s 3:1 ter imeli pred igro tretjega para prednost 42 kegljev. Vse je bilo še odprto in zmagovalec še ni bil odločen. Domačina v igri tretjega para sta bila nekoliko bolj razpoložena za igro in si počasi pridobivala prednost v številu podrtih kegljev ter s pridom izkoriščala napake gostujočega para. Pred zadnjo menjavo stez je bil praktično zmagovalec že odločen, saj so imeli domačini prednost v številu podrtih kegljev za 63. Na koncu zaslužena zmaga domačinov s 7:1, saj so gostje iz Šoštanja ekipno prikazali eno slabših predstav v Celju. To potrjuje podatek, da so zmetali v prazno kar 81 lučajev.

V naslednjem, 9. krogu gostijo Šoštanjčani na domačem kegljišču Konjičane, ki so trenutno na drugem mestu na tabeli. Prenos v živo si bo možno ogledati preko youtube kanala KK Šoštanj.

Šoštanj II: Tepeš – 432 (0), Duh – 517 (1), Križovnik – 462 (0), Kramer – 479 (0), Ognjenović – 471 (0) in Kompari – 478 (0).

       Uradni ekipni zapisnik KZS – 8. krog

      Statistika tekme

8. KROG 🎳 LIGA ZVEZA OTS CELJE

KS CINKARNA : KK ŠOŠTANJ II (2906:2839); 7:1
KK LJUBNO G.K.E. : KK KOMCEL (3024:2932); 6:2
KK KONJICE III : KK LAŠKO (3140:2932); 6:2

       REZULTATI ZVEZA OTS CELJE IN VRSTNI RED – 8. KROG

       REZULTATI ZAOSTALIH TEKEM

       RAZPORED TEKMOVANJA OTS CELJE 2022-2023

       TEKMOVALNI KOLEDAR KZS IN ZVEZA OTS CELJE 2022-2023

FACEBOOK PROFIL