6. TRADICIONALNI TURNIR ZA PREHODNI POKAL KK ŠOŠTANJ

6. TRADICIONALNI TURNIR ZA PREHODNI POKAL KK ŠOŠTANJ

PROTEUS POSTOJNA ZMAGOVALEC 6. TURNIRJA ZA PREHODNI POKAL KK ŠOŠTANJ

Pred novo tekmovalno sezono 2023/2024 je kegljaški klub Šoštanj organiziral 6. tradicionalni mednarodni kegljaški turnir. Prvi turnir je bil ob 50. obletnici kluba leta 2015. Na turnir domača ekipa povabi še tri ekipe in sicer zmagovalca zadnjega turnirja, eno ekipo iz 1A lige ali ekipo iz 1B lige in pobrateno ekipo iz Rijeke (Hrvaška), ekipo KK Grobničan, ki jih letos ni bilo med nami. Na 6. turnirju so tokrat svojo pripravljenost na novo sezono pokazale ekipe KK Pivka – 1B liga (zmagovalec iz leta 2019), KK Proteus Postojna 1A liga, KK Konjice 1B liga, ter domača ekipa, ki nastopa v 2. ligi vzhod. Vse ekipe niso nastopile v svojih najmočnejših postavah, za nameček pa so Postojnčani in Konjičani v Šoštanj pripotovali samo s petimi tekmovalci. V pomoč so jim priskočili domači rezervni tekmovalci, ki so popolnili ekipi (Aleksić za Proteus Postojna in Kompari za Konjice). Že po rezultatih prvih štirih tekmovalcev se je videlo, da bo tekmovanje izredno napeto, da se bo o zmagovalcih odločalo v zadnjih lučajih. Po treh tekmovalnih krogih so bili v prednosti člani KK Pivka, pred KK Konjice in KK Proteus Postojna. Domači fantje so za vodilnimi zaostajali že za 70 kegljev. Drugi krog tekmovalcev je precej spremenil potek tekmovanja, saj so se na prvo mesto prebili člani KK Proteus Postojna. Za drugo mesto sta se do zadnjega lučaja borila tekmovalca KK Konjice in član domače ekipe. Srečnejši so bili Konjičani, ki so bili od domačih fantov boljši le za šest kegljev. Popolnoma so popustili zmagovalci zadnjega turnirja in končno zasedli četrto mesto. Do nove sezone – ta se prične čez mesec dni, morajo Šoštanjčani storiti še veliko več, kot so prikazali tokrat. Boj za obstanek v ligi bo veliko težji kot je bil minulo sezono.

VRSTNI RED TURNIRJA:

1. KK Proteus Postojna – 3243 podrtih kegljev, 2. KK Konjice – 3094, 3. KK Šoštanj – 3088, 4. KK Pivka – 3066.

Šoštanj: Križovnik – 486, Fidej – 525, Duh – 507, Hasičić – 519, Petrović – 514, Sečki – 537.
 

      KONČNI VRSTNI RED 6. TURNIRJA ZA PREHODNI POKAL KK ŠOŠTANJ  

      KONČNI VRSTNI POSAMEZNIKOV - KEGLJAŠKI KLUB  

      KONČNI VRSTNI RED POSAMEZNIKOV - SKUPNO  

      ZAPISNIK PIVKA - KONJICE  

      ZAPISNIK PROTEUS POSTOJNA - ŠOŠTANJ  

      VIDEO KK ŠOŠTANJ 26.08.2023