3. KROG (2022/2023) DRAVOGRAD - ŠOŠTANJ

NA PRAGU PRESENEČENJA

Šoštanjčani so razočarani zapustili športni park v Dravogradu. Še nekaj lučajev pred koncem srečanja so imeli prednost 20 kegljev, ki bi jim prinesla veliko točko. Žal je poškodba preprečila veselje Šoštanjčanov, ki so si po besedah domačih igralcev zaslužili vsaj točko. Gostje so presenetili z začetno postavo, saj je strateg Šoštanjčanov v prvi par postavil novega tekmovalca, ki je s svojo odlično igro presenetil domačega tekmovalca in osvojil edino ekipno točko. Po igri prvega para sta si ekipi razdelili točki, prednost 3 kegljev pa je bila na strani Šoštanjskih vijol. V igri drugega para so gledalci videli vrsto osebnih rekordov, tako osebnih, kakor v kegljaških ligah. Tokrat je na sceno stopil Šoštanjčan Rasim Hasičić, ki je precej spremenil potek srečanja. Najprej je postavil osebni rekord na 30 lučajev, ko je na tretji stezi porušil neverjetnih 200 kegljev, nato na koncu tekme še igro na čiščenje z 247 keglji in s skupnim rezultatom 629 postavil še en mejnik v Šoštanjski ekipi. Kljub tem dosežkom je ekipna točka pripadala domačemu tekmovalcu. Pred igro tretjega para je na semaforju bilo 3:1 za domačo ekipo, ki pa je po podrtih kegljih zaostajala za 25 kegljev. Šoštanjčani so za presenečenje potrebovali ekipno točko in morali obdržati razliko v kegljih. Ko je že kazalo na presenečenje, je prišlo do poškodbe gostujočega igralca. V igro je moral novi član Šoštanjčanov, ki pa ni bil dorasel domačemu tekmovalcu. Trema in premalo treninga z ekipo je vplivalo na igro tekmovalca, ki pa je zadovoljil vodstvo kluba, ki nanj računa tudi v prihodnje.

Kljub visokemu porazu so Šoštanjčani lahko zadovoljni s prikazano igro. S tako prikazano igro in odnosom lahko v nadaljevanju pričakujemo še boljše dosežke, je po končani tekmi dejal novi predsednik kluba Bogdan Kompari.

Že v naslednjem, 4. krogu se bo videlo, kako so Šoštanjčani pripravljeni na težavne tekme. Na domačih stezah tokrat pričakujejo koroško ekipo Špedicijo RCM. Srečanje bo v soboto, 22.10.2022 s pričetkom ob 17.00 uri. Za vse, ki si srečanja ne morajo ogledati v živo, klub sporoča, da si jo lahko ogledajo v živo preko youtube kanala KK Šoštanj.

Šoštanj: Fidej – 544 (0), Kompari – 563 (1), Hasičić – 629 (0), Šehič – 563 (0), Petrović – 264 – Duh – 234 – 498 (0), Sečki – 551 (0).

Uradni ekipni zapisnik KZS – 3. krog

Statistika tekme

Rezultati 3. kroga - 2. liga vzhod (moški):

CERŠAK 2 : KONJICE 2 (3166 : 3092); 7:1
DRAVOGRAD TRO : ŠOŠTANJ (3389 : 3348); 7:1