REGIJSKO PRVENSTVO V TANDEMU - KVAL. ZA DP

REGIJSKO PRVENSTVO V TANDEMU – ČLANI

Na kegljišču trgovskega centra Pilon v Šoštanju je potekalo regijsko prvenstvo  v tandemu za člane. Tekmovanja, ki je veljalo tudi kot kvalifikacije za državno prvenstvo, se je udeležilo 14 dvojic. Sistem tekmovanja je 2x30 lučajev, pri čemer se tekmovalca izmenjujeta pri lučajih. Pri enakem številu podrtih kegljev imata tekmovalna para dodaten lučaj. Če sta oba para osvojila set točko (1:1), pa o zmagovalcu odločata dva dodatna lučaja. Zmagovalec se uvrsti v naslednji krog. Šoštanjčani so nastopili s šestimi dvojicami, ki so svoje nastope opravili zelo dobro. Tako so imeli v velikem finalu in v malem po eno dvojico. Par Sečki – Petrović je v finalu izgubil proti  Peperko – Pečnak  (KK Konjice) z rezultatom 2:0, v borbi za tretje mesto pa je par Kramer – Fidej z enakim rezultatom premagal par Oklobdžija – Jeranko  (KK Komcel Celje).  Par Hasičić – Arnuš je zasedel  5. mesto,  7. mesto sta zasedla par Voršnik – Sotler, na 13. mesto sta se uvrstila Križovnik – Jug , na zadnje 14. mesto par Kompari – Ognjenović.

Na DP, ki je bilo v Novi Gorici, se je uvrstil par Peperko – Pečnak (KK Konjice). Konjičana sta na DP v četrtfinalu izgubila in osvojila odlično 8. mesto.

Rezultati regijskega prvenstva

Končni vrstni red regijskega prvenstva v Šoštanju, 13.12.2017