DRŽAVNO PRVENSTVO BORBENE IGRE 2022

DRŽAVNO PRVENSTVO BORBENE IGRE 2022

ŠOŠTANJČANI DRŽAVNI PRVAKI

Na kegljišču v Šoštanju je potekalo ekipno državno prvenstvo v borbenih igrah. Na prvenstvu je tokrat sodelovalo 6 ekip in sicer Radenska (1B liga), Calcit Kamnik (1A liga), Lokomotiva MB (1B liga), Impol Slov. Bistrica (2. liga), Komcel Celje (OTS Celje) in domača ekipa (2. liga). Za favorita sta veljala tako Radenska kot Calcit, ki pa so s svojo igro razočarali svoje privržence. Za naslov državnega prvaka sta se tako borila Lokomotiva in domača ekipa. Tekmovalci so odigrali 12 setov po 18 lučajev. Šoštanjčani so v povprečju v vsakem setu podrli 48 kegljev, kar je na koncu zadostovalo za 1.mesto. Za drugo mesto se je odvijal težak boj med Impolom in Lokomotivo. Slednji so se veselili drugega mesta, saj so Bistričane premagali le za kegelj razlike.

Rezultati: Šoštanj 576 podrtih kegljev, Lokomotiva 549, Impol 548, Calcit 518, Radenska 514, Komcel 422 podrtih kegljev.

Po končanem tekmovanju je domači kapetan (Fidej) v trajno last prejel velik pokal  KZS.

Šoštanjčani so igrali v postavi:

Bogdan Kompari, Miloje Aleksić, Emil Šehič, Jože Sotler, Leopold Fidej in Roman Sečki.

 

       REZULTATI (TABELA-1)

       REZULTATI (TABELA-2)

       SEZNAM TEKMOVALCEV

 

      YouTube kanal kegljaškega kluba Šoštanj SKUPINA 1 (14.00-16.00) 

      YouTube kanal kegljaškega kluba Šoštanj SKUPINA 2 (16.00-18.00) 

 

 

      YouTube kanal kegljaškega kluba Šoštanj Kegljišče Šoštanj