2. KROG (OTS CELJE 2021/'22) TIM LAŠKO : ŠOŠTANJ II

2. KROG (OTS CELJE 2021/'22) TIM LAŠKO : ŠOŠTANJ II

DRUGA EKIPA ŠOŠTANJA ZABELEŽILA PRVO ZMAGO V NOVI SEZONI

Po ne preveč dobrem začetku nove tekmovalne sezone, ko so morali kegljači druge ekipe Šoštanja, priznati premoč Konjičanom v prvem krogu, so v Celje odpotovali popolnoma neobremenjeni z rezultatom, saj so tekmovali proti aktualnim prvakom lige OTS Celje. To se je takoj videlo tudi na kegljišču, saj je vsem trem kegljačem v prvem bloku tekmovalcev uspelo osvojiti prvo set točko. Zato je začetek tekme obetal izredno zanimivo nadaljevanje, v katerem so za odtenek prevladovali gostje iz Šoštanja, ki so v tem delu igre osvojili dve ekipni točki s prednostjo 33 kegljev. Druga gostujoča trojka je bila pred težko, vendar uresničljivo nalogo, saj je vsaj eden od njih moral osvojiti ekipno točko in obdržati prednost v številu podrtih kegljev, da bi se lahko Šoštanjčani veselili prve letošnje zmage. Ponovno uspešen začetek, dvema gostujočima kegljačema je uspelo povesti v osvojenih set točkah in do konca obdržati tudi prednost, medtem ko je tretji uspel držati korak z domačinom, kar je bilo dovolj za končni uspeh. Popolnoma zaslužena zmaga gostov iz Šoštanja 6:2 in prednostjo 130 kegljev na izredno zahtevnem kegljišču Golovec v Celju.

V naslednjem, 3. krogu so kegljači druge ekipe Šoštanja prosti.

Šoštanj II: Križovnik – 516 (1), Kramer – 498 (1), Aleksić – 454 (0), Ognjenović – 470 (1), Jug – 523 (1), Kompari – 506 (0).

       Uradni ekipni zapisnik KZS – 2. krog

      Statistika tekme

Rezultati 2. kroga 🎳 KK KOMCEL CELJE je bil PROST.

KK LAŠKO : KS CINKARNA (2919:2866); 6:2
KK TIM LAŠKO : KK ŠOŠTANJ II (2837:2967); 2:6
KK KONJICE III : KK LJUBNO G.K.E. (2953:3029); 2:6
 

       REZULTATI OTS CELJE IN VRSTNI RED – 2. KROG

       RAZPORED TEKMOVANJA OTS CELJE 2021-2022